16. 12. 13

MGU MED 10 NAJBOLJŠIMI UNIVERZAMI

Univerza MGU se je na lestvici Times Higher Education BRICS & Emerging Economies uvrstila med 10 najboljših. Moskovska državna univerza M. V. Lomonosova se je uvrstila med 10 najboljših univerz držav z razvijajočim se gospodarstvom BRIKS (Brazilija, Indija, Kitajska, Južna Afrika) z 41,4 točkami. Od ostalih ruskih univerz je na lestvici tudi Sankt-Peterburška državna univerza, ki je s 23,7 točkami pristala na 67. mestu. Prvo mesto je zasedla pekinška univerza s 65-imi točkami (od 100 točk). Drugo mesto je s 63,5 točkami osvojila še ena kitajska univerza, tretje pa južnoafriška univerza iz Cape Towna s 50,5 točkami. MGU je edina ruska univerza, ki je bila predstavljena v svetovni izdaji lestvice Times Higher Education. Oktobra 2013 se je pojavila v tretji stotini najboljših izobraževalnih ustanov sveta. Lestvico Higher Education BRICS & Emerging Economies so tokrat oblikovali prvič. Uspešnost univerz je ocenjevala po 13 kriterijih in v petih kategorijah: izobraževanje, raziskovalna dejavnost, omemba, dohodek in položaj v mednarodni družbi. Septembra je britanska družba QS Quacquarelli Symonds oblikovala lestvico najboljših svetovnih univerz. Na tej lestvici je MGU zasedel 120. mesto, SPGU pa 240. mesto. Na lestvico je skupaj prišlo 18 ruskih univerz. Zmagovalec neuradnega tekmovanja je postal Tehnološki Inštitut Massachusettsa. Drugo mesto je zasedel Harvard, tretje pa Cambridge. http://www.trud.ru/article/05-12-2013/1304228_mgu_voshel_v_top-10_luchshix_vuzov_razvivajuschixsja_stran.html